Güncel

Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji’ni deplasmanda yendi

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin 20. haftasında Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji karşısında 73-62 galip geldi.

Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin 20. hafta maçında Bahçeşehir Koleji, Anadolu Efes ile karşı karşıya geldi. Keyifli bir mücadeleye sahne olan maçta Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji karşısında 73-62 kazandı.

Bahçeşehir Koleji, ilk çeyreği önde bitirdi

Karşılaşmaya iyi başlayan ev sahibi ekip, Morgan’ın üç denemede de bulduğu üçlükler, Boutsiele ve Muhammed Mustafa Baygül’ün sayılarıyla ilk 5 dakikalık bölümü, 11 sayılık farkla 15-4 önde geçti.

Bahçeşehir Koleji, sonraki bölümde Larkin ve Bryant’ın üçlük atışlarıyla farkı 1 sayıya kadar indiren Anadolu Efes karşısında periyodu 20-19 üstün tamamladı.

Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji'ni deplasmanda yendi

İlk yarıyı Efes önde tamamladı

İkinci periyodun ilk dakikasında Larkin’in etkili oyunuyla üst üste sayılar bulup 5 sayılık üstünlük kuran (20-25) Anadolu Efes’e, Yiğit Arslan’ın peş peşe bulduğu üç üçlükle cevap veren ev sahibi ekip, son 5 dakikalık bölüme 31-29 önde girdi.

Son bölümde Bryant’ın iyi oyunuyla üstünlüğü tekrar ele geçiren lacivert-beyazlılar, ilk yarıyı 33-38 önde bitirdi.

Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji'ni deplasmanda yendi

Lacivert-beyazlılar farkı açtı

Üçüncü periyotta da iyi oyununa devam eden konuk ekip, neredeyse bütün oyuncularının sayı katkısı verdiği ilk bölümde seri yakalayıp farkı 12 sayıya kadar çıkardı ve 38-50’lik üstünlük kurdu.

Rakibinin farkı eritmesine izin vermeyen Anadolu Efes, son çeyreğe 14 sayılık farkla, 43-57’lik avantajlı skorla girdi.

Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji'ni deplasmanda yendi

Anadolu Efes, 11 sayı farkla galip geldi

Son periyotta da iyi oyununu devam ettiren lacivert-beyazlılar, özellikle Micic’in üçlükleriyle bitime 4 dakika kala 21’le maçtaki en yüksek farkı yakaladı: 48-69. Etkili bir oyun sergilemeye devam eden konuk ekip, parkeden 73-62’lik skorla galip ayrılan taraf oldu.

Anadolu Efes, Bahçeşehir Koleji'ni deplasmanda yendiAnadolu Efes, Bahçeşehir Koleji'ni deplasmanda yendiAnadolu Efes, Bahçeşehir Koleji'ni deplasmanda yendi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu