Güncel

Ersan Şen kimdir, nereli ve kaç yaşında? Meral Akşener, Ersan Şen’i Cumhurbaşkanı adayı mı yapacak?

Ünlü hukukçu Ersan Şen, Meral Akşener’in kendisini arayarak İYİ Parti Genel Merkezi’ne davet ettiğini açıkladı. Bu olay sonrası Ersan Şen’in hayatı merak edilmeye başladı. Peki kimdir Ersan Şen? İşte merak edilen hayatı..

Hukukçu Ersan Şen, “İYİ Parti teklif ederse Cumhurbaşkanlığına aday olurum” açıklamasından sonra İYİ Parti tarafından arandığını söyledi.

Habertürk kanalında yayınlanan Olaylar ve Görüşler programında konuk olan Ersan Şen, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in İyi Partili Buğra Kavuncu aracılığıyla kendisini arayarak İYİ Parti Genel Merkezine davet ettiğini söyledi.

Ersan Şen canlı yayında yaptığı açıklamada “Meral Akşener biraz önce aradı, ‘Hocam adaylık konusunda ciddi misiniz?’ dedi. ‘Ciddiyim’ diyince ‘Kapımız açık, buyurun görüşelim’ dedi.” ifadelerine yer verdi.

Bu açıklamanın ardından Ersan Şen hakkında aramalar hız kazandı. Peki kimdir Ersan Şen?  İşte merak edilen hayatı..

Yeni Haber Başlığı

Ersan Şen kimdir?

Ersan Şen 16 Temmuz 1966 tarihinde Nevşehir’de dünyaya geldi. Lise hayatına kadar Nevşehir’de yaşayan Ersan Şen lise eğitimi için İstanbul’a gelmiştir.

Lise eğitimini 1983 yılında Kabataş Erkek Lisesi’nde tamamlayan Ersan Şen üniversiteyi ise Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır.

Üniversiteden 1987 yılında mezun olan Ersan Şen, İstanbul Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olarak akademik kariyerine başlamıştır.

1989 yılında Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Ersan Şen 1994 yılında doktorasını yapmıştır. Ersan Şen 1998 yılında  doçent oImuştur.

2004 yılından bu yana Profesör unvanını taşıyan Ersan Şen aynı zamanda İstanbul Barosu’na kayıtlı bir avukattır.

Ünlü hukukçu Ersan Şen, akademik kariyerine İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde devam etmektedir.

Ceza Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku alanında akademik kariyere sahip olan Ersan Şen’in bu konu hakkında birçok kitap, makale ve çevirisi bulunmaktadır.

Ersan Şen, Beykent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Ceza Özel Hukuku ve Ceza Yargılaması Hukuku derslerini vermektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu