Güncel

Gazeteci Adem Metan Hatay’da, İstanbul AK Parti İlçe Belediye Başkanları ile buluştu

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden olan Hatay’da kentin yeniden imarına yönelik çalışmalar sürüyor. Gazeteci Adem Metan, Kırıkhan ilçesinin yeniden ayağa kaldırılması için çalışmalar yürüten İstanbul AK Parti İlçe Belediye Başkanları ile bölgede bir araya geldi.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin üzerinden 1 ay geçti.

Bu süre zarfında depremden etkilenen 11 ilde yaraların sarılması için verilen büyük mücadele sürüyor.

Depremlerden etkilenen Hatay’da da zarar gören ilçelerin imarına yönelik çalışmalar devam ediyor.

İstanbul AK Parti İlçe Belediye Başkanları deprem bölgesinde

Bu kapsamda gazeteci Adem Metan da, Kırıkhan ilçesinde çalışmalarını sürdüren İstanbul AK Parti İlçe Belediye Başkanları ve koordinasyonu sağlayan Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ile bir araya geldi.

Deprem bölgesinde birçok ihtiyacı karşılayan Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan,  Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ile Kırıkhan’da buluşan Metan, yaptığı röportajda yapılan ve yapılacak çalışmalara yönelik bilgiler aldı.

“İhtiyaç odaklı çalışmalar yapıyoruz”

Arnavutköy Belediye Başkanı Ahmet Haşim Baltacı bölgede yapılan çalışmalarla ilgili şunları söyledi:

“Biz ilk günden beri bu bölgedeyiz. Yaptığımız çalışmalar organize bir şekle döndü. İhtiyaç odaklı çalışmalar yaptık. Gıda dağıtımı, temizlik hizmetleri, ilaçlama yani çevre temizliğine yönelik çalışmaları müştereken yapıyoruz. Altyapı çalışmalarına da özellikle şebeke suyu çalışmalarına da destek veriyoruz.”

“Bütün köyleri dolaşıp ihtiyaçları kaşılamaya yönelik organizasyon yaptık”

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ise konuyla ilgili, “Kendi aramızda bir iş bölümü yaptık. Şehrin temizliğinden ilaçlamasına kadar, aşevinden, bütün köyleri dolaşıp ziyaret edip, vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik bir organizasyon yapıldı.” dedi.

“Vatandaşımızın emrindeyiz”

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ise vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmaya devam edeceğini belirterek, “Sayın valimizle beraber ve bütün belediye başkanlarımızla birlikte onların emirlerindeyiz. Kalıcı konutlar gelene kadar da biz burada olacağımızı ifade ediyoruz. Tüm çalışmalar ve koordinasyonlar yapıldı. Biz buradayız vatandaşımızın emirlerindeyiz.” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Adem Metan Hatay'da, İstanbul AK Parti İlçe Belediye Başkanları ile buluştu

“Bütün belediyecilik hizmetlerini vermeye devam edeceğiz”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “5 tane belediyemizle birlikte buradayız, Beykoz halkı burada, Fatih burada, Tuzla burada, Arnavutköy burada, Sultanbeyli burada, zaten Kırıkhan Kırıkhan başkanımız bizim mihmandarımız. Büyük acıya rağmen bize yol gösterdi. Biz bütün belediyecilik hizmetlerini vermeye devam edeceğiz.” dedi.

Gazeteci Adem Metan Hatay'da, İstanbul AK Parti İlçe Belediye Başkanları ile buluştu

“Çok kısa bir süre içerisinde milletimiz ve devletimiz burada oldu”

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz da yaptığı konuşmada, “Biz kardeşlerimizin ilk andan itibaren varlıklarını burada hissettik. Hem de iliklerimize kadar hissettik. O çaresiz anımızda elimize dost eli uzandı. Çok kısa bir süre içerisinde milletimiz ve devletimiz burada oldu. Minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Gazeteci Adem Metan Hatay'da, İstanbul AK Parti İlçe Belediye Başkanları ile buluştu

Uşak valisi: “Depremden 2 dakika sonra AFAD il müdürü tarafından bilgilendirildim”

Bölgede koordinasyondan sorumlu olan Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ise şunları söyledi:

“Yaşadığımız deprem asrın felaketi. Biz bu depremi Uşak’ta fiziken hissetmedik ama ruhen hissettik. 2 dakika sonra AFAD il müdürümüz aradı ve depremi bana bildirdi. Uşak Türkiye’nin en önemli battaniye üreticisi bir ili. İçişleri Bakanı da aradı beni ve ‘Ne kadar battaniye varsa, battaniye bekliyoruz’ dedi. Bütün battaniye üreticileriyle Uşak’ta toplantı yaptık. 1 milyon battaniyeyi 6 günde bölgeye sevkettik. 300 tır ve 3 uçak battaniye yolladık.”

Gazeteci Adem Metan Hatay'da, İstanbul AK Parti İlçe Belediye Başkanları ile buluştu

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu