Güncel

Şırnak’ta 2,5 milyon liralık kapkaç: Şüpheliler tutuklandı

Şırnak Cizre’de döviz bürosu işletmecisinin poşette taşıdığı 2,5 milyon liralık dövizi çalarak kaçtıktan sonra polisin çalışmasıyla yakalanan 3 şüpheliden 2’si tutuklandı. Diğer şüpheli adli kontrolle serbest bırakıldı.

12 Mart’ta Cizre’de Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşanılan olayda döviz bürosu işletmecisi Maruf Budak, arkadaşı ile iş yerini kapatarak, poşet içine doldurduğu dövizle evine gitmek üzere yürümeye başladı.

Bu sırada şüpheliler, Maruf Budak’ı takibe aldı.

2,5 milyon liralık döviz poşetini alıp kaçtılar

Budak kaldığı binaya girdiği sırada şüpheli, içinde 2,5 milyon liralık döviz olan poşeti kapıp çalarak kaçmaya başladı.

Budak ve arkadaşı, şüphelinin peşinden koştu. Şüpheli, bölgeden motosiklet ile kaçarken, Budak ve arkadaşı da karakola giderek şikayetçi oldu.

İl Emniyet Müdürlüğü ve Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin belirlenerek bulunması için çalışma başlattı.

24 saat içinde yakalandılar

Polis ekipleri, inceledikleri güvenlik kamerası ve Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) görüntülerini izleyerek, şüpheliler Raşit Sanır, Davut Aktaş ve S.Ç.’yi 24 saat içerisinde yakalayıp, gözaltına aldı.

2 kişi tutuklandı

Şüphelilerin çaldıkları para bulunamazken, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Raşit Sanır ve Davut Aktaş tutuklandı, S.Ç. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

2,5 milyon liralık kapkaç yapan şüpheliler tutuklandı #12,5 milyon liralık kapkaç yapan şüpheliler tutuklandı #22,5 milyon liralık kapkaç yapan şüpheliler tutuklandı #32,5 milyon liralık kapkaç yapan şüpheliler tutuklandı #42,5 milyon liralık kapkaç yapan şüpheliler tutuklandı #5

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu